Ana Sayfa / Hizmetlerimiz/ Wellbeing Danışmanlığı

Op.Dr. Burcu ÇETİNKAYA

Op.Dr. Burcu ÇETİNKAYA

Op. Dr. Burcu ÇETİNKAYA,  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi.  Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası yaptı.Klinik Psikoloji üzerine  Yüksek Lisans ve Doktora yaptı.Hipnoterapi,Fonksiyonel Tıp ve  Wellbeing üzerine  sayısız eğitim aldı.
Op. Dr. Burcu ÇETİNKAYA, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Anestezi ve Reanimasyon , Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası yaptı. 2015 yılında İsviçre Riccon Academy Psikoloji Eğitimi ve Cinsel Terapi Danışmanlığı konusunda sertifikasyonunu tamamladı. 2017 yılında Hipnoz ve Hipnoterapi Eğitimi aldı. 2018 yılında Amerika’da Pasific Üniversitesi’nde Psikoterapi CEO Sertifikasyon ve Mesleki Eğitim Akreditasyonunu tamamladı. Akademik eğitimlerine paralel olarak Uluslararası Bilimsel Hipnoz, Hipnoterapi, Regresyon Hipnoterapisi, 2019 yılında Doğum Koçluğu ve Eğiticiliği Eğitimi, Estetik ve Kozmetik Jinekoloji Eğitimi, Psikoterapide ve Cinsel Terapide Hipnoterapi ve Hipnoz Teknikleri Eğitimini , 5 Paths Analitik Hipnoterapi, İleri Düzey Hipnoz Eğitimi, EFT Duygulara Odaklanma Terapisi , 2021 yılında Başkent Üniversitesi İlişki ve Aile Danışmanlığı , NLP ve EFT Eğitimini, Yaşam Koçluğu Eğitimini; Freud Universitat’ta Hipnoterapi Uzmanlığı , Yönetici Koçluğu, Kariyer Koçluğu, Siyaset Koçluğu, Yaşam Koçluğu ve Biometrik Yüz Okuma Eğitimini tamamladı ; Dublin Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı.TC Sağlık bakanlığı GETAT (Ozon terapi , Mezoterapi, Hipnoterapi ) ve Medikal Estetik eğitimlerini tamamlayarak resmi GETAT uygulama yetkisini almıştır.  MEB Onaylı Aile Ve İlişki Danışmanıdır.  Uluslararası sertifikalı Regresyon Terapistidir.Türkiye’de ulusal ve uluslararası birçok büyük kurum için çalışmakta, seminer ve eğitimler vermekte, workshoplar düzenlemektedir. Profesyonel iş yaşamındaki bir çok kişiye Hipnoterapi,Regresyon Terapisi ,  Fonksiyonel Tıp ve Wellness danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Bir çok üniversite ve kongrede konuşmacı olarak yer almıştır. Hayatı boyunca cehaletle savaşmanın tek yolunun eğitim almak, bilim ve teknoloji ışığında ilerlemek olduğuna inanarak çalışmalarına devam etmektedir. Son yıllarda sağlıklı kalmanın hasta olduktan sonra tedavi almaktan daha değerli olduğuna inancıyla Fonksiyonel Tıp Alanında özellikle Hipnoterapi , Regreyon Terapisi ve Wellness ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.  ”Farklı olmak , Farklı Hissetmek , Farkıyla Fark Yaratmak ” İsteyen herkese rehber olmayı hedeflemiştir.
Tüm dünyaya etki yaratan bir  yeni yaşam tarzı  olan wellbeing,  insanın her anlamda kendini daha iyi, ruhsal ve zihinsel olarak dengede hissettiren sistemler bütünüdür. Well being kişinin her anlamda iyi ve sağlıklı olması refah ve rahatlık içerisinde bulunması olarak tanımlanmaktadır.
 
İnsan ruhu , bedeni ,  zihni ve  hisleriyle  var olan bir canlıdır. Bu faktörlerin hepsiyle bir bütündür.  Mutlu olmak için ruh , beden ve zihin denge içinde olmalıdır. Wellbeing Uzmanlığı işte bütünsel olarak bizlerin sağlıklı olması , bir denge içinde olması amacıyla yardımcı olan uzmanlık dalı olarak ifade edilmektedir.Kişinin öz benliğini keşfetmesi , yaşamında bedensel , ruhsal sağlığını  ve evrenle olan bağının farkına varması için yol göstericidir.
 
Kendinize bir sorun . Yataktan zorla mı  kalkıyorsun?  , Hayat enerjini kaybettiğini , bazı şeylerin seni sömürdüğünü mü düşünüyorsun ? , Yorulduğunu hayatın stresleriyle nasıl başedeceğini bilmediğini mi düşünüyorsun ?, Kilo aldıkça alıyor ve vermekte zorlanıyor musun?, Zihnin içinde  karmakarışık,düşünceler içinde boğuluyor musun?, Hayata eskisi gibi iyimser bakamıyor ve  depresif haller mi yaşıyorsun?, İlişkilerini yönetmekte zorlanıyor ve kimseye anlatamıyor, bir çıkış yolu bulamıyor musun ?, Mutlu olmak için çok sebebin olduğunu biliyor ama bir türlü mutlu olmayı beceremiyor musun ? ve böylece uzayan bir listen mi var .. İşte Wellbeing uzmanıyla tanışmanın şu an tam zamanı ..
 
Well being uzmanı olarak size yardımcı olup ,  günlük rutinlerinizi yönetmeyi , Nefes Egzersizleri, Meditasyonu hayatınıza almayı ve özel tip beslenme ile tüm bedenlerinize hitap edecek bir yaşam tarzı oluşturmanıza destek oluyorum.. İş-hayat dengesi kurmaya, stres ve zihinsel sağlık sorunlarını azaltmaya odaklanmanıza yardım ediyorum.  Koruyucu tıp protokollerini hayatınıza entegre etmek için yol gösteriyor  ve sizin hastalanmayacak , daha sağlıklı yaş alacak , yaşlanma sürecinizin hızını azaltacak şekilde bir yaşam biçimi oluşturmanıza öncülük etmeye çalışıyorum..
 
İyi ve Mutlu olmak isteyen herkese, gerekli yaşam şekli  değişikliklerini uygulamaları  konusunda yol gösterici, motive edici ve bu süreç boyunca  destek olmaya çalışıyorum. Kişiye özel stratejiler belirleyerek , konfor alanından çıkarmadan, pratik , hayat şartlarınıza   uyan  günlük rutinler oluşturuyor   sizin bütünsel sağlık ve dengeye kavuşmanızda rehberlik etmeye çalışıyorum.

Bütün bu değişim ve dönüşüme istekli ve hazır iseniz  ve hayatınızda bir farkındalık  istiyorsanız , Fakınızla artık hayatınızda fark ve değişim oluşturmak istiyorsanız haydi gelin tanışalım .. .