Sigara bağımlılığı, bilinçaltına yerleşmiş ve bu nedenle otomatikleşmiş güçlü bir bağımlılıktır. Bilinçaltımız bizim davranışlarımızın ana kaynağıdır. Orada geçmişten bugüne tüm kayıtlar izleri ile birlikte saklıdır. Yaşadığı her olay, duyduğu her söz, insanı bir şekilde etkiler. Kişinin kendine duyduğu güven ya da güvensizlikleri, çeşitli korkuları, kaygıları, endişeleri yine bilinç altında birer duygu kümesi olarak birikirler .Sıkça tekrarlanan(yaklaşık 21 kez) her düşünce veya davranış bilinçaltına geçerek kaydedilir ve alışkanlık halini alır. TÜBİTAK’ ın yaptığı bir araştırma sonucuna göre, hipnoz dünyadaki en etkili sigara bırakma yöntemi olarak tanımlanmaktadır.
 

Hipnoz gerçekten de sigarayı bırakmak için en etkili yöntemdir!
Sigara bilinçaltı tarafından bir arkadaş, bir dost, sosyalleşme aracı, keyif verici bir madde olarak programlandığı için bu programlar değişmeden sigaradan kurtulmak zordur. Hipnozla bilinçaltına ulaşılarak sigara içmeye neden olan alışkanlığın kökleri bilinçaltından değiştirilir.
Sigara içmek bir tören gibidir . Hiç farkında olmadan birçok şey size sigarayı hatırlatır ve otomatik olarak sigarayı yakarsınız. Sıkıldığınızda, üzüldüğünüzde, yemeklerden sonra, bilgisayarda çalışırken, çay kahve içerken, araba sürerken vs… Hipnoz bu alışkanlıkları kırmanın ,bu otomatik pilotu devreden çıkarmanın en etkili yoludur.
Yaklaşık 3-5 seans hipnoza giren tiryakilerin çoğu, sıkılmadan, bunalmadan, sinirlenmeden sigarayı bırakmaktadırlar.  Üstelik hipnotik telkinler sayesinde, kilo almaları da önlenmektedir. Bizim hipnoterapi çalışmamızda, sigarayı bırakmak isteyenlere  3-5 seans hipnoz ile sigarayı bırakmalarında yardımcı olunmaktadır.
 
Hipnozla Sigarayı Bırakma Neden Etkili?
içmeye neden olan alışkanlığın kökleri bilinçaltındadır. Hipnoz en güçlü bilinçaltına ulaşma yöntemidir. Bilinçaltını İKNA ETMEDEN kullanılan tüm sigarayı bırakma yöntemleri başarısızdır. .
Sigara bilinçaltı tarafından bir arkadaş, bir koruyucu, çevre ile ilişki kurma aracı, keyif verici bir nesne olarak programlandığı için bu programlar değişmeden sigaradan kurtulmak zordur. Ayrıca otomatik davranışların yönetimi bilinçaltındadır. Alışkanlıklar otomatik davranışlardır.
 

Hipnozla bırakılan sigara ile kilo da almazsınız!
Sigara tütününde çok küçük şeker molekülleri vardır. Sigaraya bağımlı olan bu şekere de bağımlıdır. Klasik yollarla, irade gücüyle sigarayı bırakmaya çalışan kişilerde bu şeker arayışı aşırı yemeye ve sigarayı bıraktıktan sonra kilo alınmasına neden olur. Halbuki hipnoz aynı zamanda bu şeker alışkanlığını da ortadan kaldırır ve sonradan kilo alınmaz.
Hipnoz sigaranın oluşturduğu alışkanlık yaratan davranışlarınızı değiştirir. Hipnoz sigaranın oluşturduğu alışkanlık yaratan davranışlarınızı değiştirecek, yerine yeni sağlıklı davranış biçimleri koyacaktır. Örneğin canınız her sigara çektiğinde derin bir nefes almanız o anda sigara arzunuzu yok edecektir.
Ya da daha elinize sigarayı aldığınız anda o sigaranın elinizde olduğunu fark edecek ve sigara içmekten vazgeçeceksiniz. Bu kadar basit..
Sigaraya karşı nefret duymuyorsanız, sadece sağlık nedenleri, sosyal nedenler vs gibi toplumda ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmekten uzaklaşmak istiyorsanız, ya da çok uzun yıllardır sigara içiyorsanız, ya da çok uğraşmanıza rağmen bir türlü bırakamamışsanız o zaman hipnoterapi ile biraz daha uzun zaman harcamamız gerekecek ama sonunda yine bırakacaksınız. Burada öncelikle sigara içmenize neden olan duygusal etkenlerin ortadan kaldırılması gerekir.
 
Hipnozla Sigara Nasıl Bıraktırılır?
Çok derinde, nedenini bilmediğiniz olumsuz duyguları bastırmak amacıyla sürekli sigaraya davranan bir kişiyseniz bu temizliği yapmak özellikle önemli. Bu nedenle 5-PATH seanslarının tam olarak uygulanması gerekir. Ayrıca parts tedavisiyle sigarayı bırakmanızı engelleyen bilinçaltı nedenler açığa çıkarılır ve o nedenlerin yerine daha sağlıklı ve makul nedenler bulunup değiştirilir. Hipnoz sigaraya duygusal bağlantıyı ortadan kaldırır.
Duygusal sorunlar temizlendikten sonra kişi kendini zaten son derece huzurlu ve rahat hissedecektir. Kendiliğinden sigaraya olan bağımlılık azalmaya başlayacak ama alışkanlık yapan özelliği kalacaktır. Bu alışkanlık kısmı da direk telkin seansları, otohipnozun kullanılması, EFT tekniklerinin kullanılması ile çözüme kavuşur.
Eğer fazla duygusal bağlantı yok ama sigaraya karşı olumlu bir bakış varsa o zaman kısa süreli EFT teknikleri ile sigaraya karşı olan bu olumlu bakışlar değiştirilir. 10-15 dakikalık bu çalışmadan sonra yine direk telkin seansları ile sigarayı bırakmak mümkün olur.
 
EFT ve hipnoz bir arada çok kısa süre içinde mucizeler yaratmaktadır. Tek yapmanız gereken bırakmak istemek.. Gerisi kolay.. Bu yöntemlerle tek kaybedeceğiniz şey sigara. Hipnoz, sigaranın hipnozunu bozar .Sigaranın gerekli olduğuna dair güçlü bir bilinçaltı program işlemektedir.
Telkinlerin amacı, gönlünüzün de bilgileri kabul etmesini sağlamak. Bilgiler tekrar tekrar verildiğinde, aklınızın doğru bulduğu bilgileri gönlünüz de yavaş yavaş benimsiyor ve kabul ediyor. Zaman içerisinde aldığınız telkinler ve uygulamaya koyduğunuz bilgilerle de sizi sigara içmeye yönelten psikolojik etkenlerden kurtuluyorsunuz.
 

Sigarayı bırakınca ne olur?
Normalde kendi iradesiyle yardım almadan sigara bırakan kişilerde daha fazla yemeye başlama akabinde kilo alma ; sinirlilik , aksi ve geçinilmesi zor kişi halini alma ; gereksiz boş boş işlerle meşgul olma hali olur. Oysa ki hipnozla bırakılan sigaradan sonra kilo alma daha az ve psikolojik açıdan daha dingin bir hal alınır.
Hipnozla sigarayı bırakmak isteyenlerin, üç seanslık paket programla başlamaları, ihtiyaç duyulması halinde tek seanslarla devam etmeleri probleme kalıcı çözüm sağlama açısından uygundur.
 
Daha detaylı bilgi ve terapiler için bize ulaşın !